کتاب ارمغانی از خدا که دارای 6 فصل می باشد,با تألیف فرید نجف نیا در سال 1392 توسط انتشارات اسوه در 2000 نسخه به چاپ رسید.
این کتاب که در مقام تبیین و شناخت ارزش پدر و مادر است,شامل فصل های زیر می باشد:

فصل اول که حقوق والدین نام دارد,شامل مطالبی از جمله,فطرت انسان در کرنش به والدین,سیمای والدین در قرآن,مقام والدین و احسان به آنها,رضایت خداوند در گرو رضایت پدر و مادر و ... می باشد.

فصل دوم که درباره وظایف فرزندان در زمان حیات پدر و مادر می باشد,شامل مطالبی از جمله,وظایف فرزندان,حقوق والدین در زمان حیات از دیدگاه امام صادق(علیه السلام),صفحه تاریک در پرونده و... می باشد.

فصل سوم که به وظایف فرزندان,پس از مرگ پدر و مادر می پردازد,شامل مطالبی از جمله,حقوق والدین پس از مرگ,آداب زیارت اهل قبور و... می باشد.

فصل چهارم که آثار نیکی به پدر و مادر نام دارد,شامل مطالبی همچون,طول عمر,برتر از جهاد است,کلید ورود به بهشت,آمرزش گناهان,راحتی مرگ و... می باشد.

فصل پنجم که به عاق والدین و آثار آن بر زندگی فرزندان می پردازد,شامل مطالبی همچون,آثار سوء عقوق والدین,بوی بهشت را استشمام نمی کند,گناه کبیره است,کوتاه شدن عمر,نماز پذیرفته نمی شود و... می باشد.

فصل ششم که وظایف پدر و مادر و حقوق فرزندان نام دارد,شامل مطالبی از جمله,انتخاب نام نیکو,بوسیدن فرزند,آموزش دین شناسی و خدا شناسی,روزی حلال به فرزند بدهد و... می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

 • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • تگ‌های HTML مجاز: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA ی تصویری

برنامه های آینده:

  پرسش و پاسخ

  آخرین پیام های پاسخ داده شده:

  صفحه‌ها

  مقالات